Devino membru

Daca doriti sa deveniti membru al Parohiei Ortodoxe Romane din Konstanz, va rugam sa completati cererea de inscriere.

Cerere de inscriere

Devenind membru ajutați parohia noastră în mai multe feluri.

1. În primul rând, contribuția dumneavoastră financiară ne va fi de un real ajutor pentru continuarea activităților pastoral-misionare, dar și a activităților sociale și de într-ajutorare desfășurate de parohie.
  2. În al doilea rând, în comparație cu donațiile singulare, contribuțiile financiare constante, reprezentând o sumă de bani, oricât de mică, insă constantă, în fiecare lună, ne permit să planificăm mai bine activitățile mai sus menționate.
  3. În al treilea rând, înscriindu-vă oficial ca membru sporiți statutul parohiei noastre în fața autorităților, ceea ce ar putea duce la o mai bună reprezentare a tuturor românilor din parohia noastră și nu numai.