Programul slujbelor

-  ora 17.00 Vecernia

Sonntag -24 Dezember-9.30 Uhr Orthros-10.30 Uhr Hl. Liturgie

-17.00 Uhr -Vesper Gottesdienst

Luni-25 decembrie-Crăciunul-ora 9.30 Utrenia -ora 10.30 Sfânta Liturghie+Concert de colinde susținut de corul și copilașii parohiei+Moș Crăciun

Montag -25 Dezember- Weihnachten-9.30 Uhr Orthros-10.30 Uhr Hl. Liturgie

Duminica-31 decembrie-ora 9.30 Utrenia -ora 10.30 Sfânta Liturghie

Sonntag -31 Dezember-9.30 Uhr Orthros-10.30 Uhr Hl. Liturgie

Rugăciunea lui Iisus

Das Jesusgebet

Luni: 4, 11, 18, decembrie- ora 18.00 Rugăciunea lui Iisus și Taina Spovedaniei -în Biserica St. Peter und  Paul din Niederzell, Eginostr.19, 78479 Reichenau

Montag: 4, 11, 18,  Dezember- 18.00 Uhr-Das Jesusgebet in der Hl. Paulus und Petrus Kirche -Eginostr.19, 78479 Reichenau

Pentru a găsi mai ușor Capela din Konstanz, vă venim în ajutor cu un filmuleț. Trebuie doar să accesați acest link: https://www.youtube.com/watch?v=WAUSFHvbvSg

Trossingen

Durchhausen

Marti 26 decembrie- ora 10.00 Utrenia / ora 10.30 Sfânta Liturghie

Adresa fiecărei biserici unde se slujește o găsiți în pagina de contact.

Devino membru

Daca doriti sa deveniti membru al Parohiei Ortodoxe Romane din Konstanz, va rugam sa completati cererea de inscriere.

Cerere de inscriere

Devenind membru ajutați parohia noastră în mai multe feluri.

1. În primul rând, contribuția dumneavoastră financiară ne va fi de un real ajutor pentru continuarea activităților pastoral-misionare, dar și a activităților sociale și de într-ajutorare desfășurate de parohie.
  2. În al doilea rând, în comparație cu donațiile singulare, contribuțiile financiare constante, reprezentând o sumă de bani, oricât de mică, insă constantă, în fiecare lună, ne permit să planificăm mai bine activitățile mai sus menționate.
  3. În al treilea rând, înscriindu-vă oficial ca membru sporiți statutul parohiei noastre în fața autorităților, ceea ce ar putea duce la o mai bună reprezentare a tuturor românilor din parohia noastră și nu numai.